Онлайн уроки 26.03.2020
Природознавство
8.00 - 8.45
Тема. Азовське море.
Мета. Розповісти учням про Азовське море; розвивати мислення, комунікативні навички; виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища.
Мета. Розповісти учням про Азовське море; розвивати мислення, комунікативні навички; виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань.
Гра «Відповідності»
Озеро частина океану, яка заглибилась у суходіл;
Море великі простори води, що вкривають земну поверхню;
Океан водойма, яка виникла у природних западинах на поверхні землі.
ІІ. Вивчення нового матеріалу. 1. Розповідь учителя.
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про Азовське море.
Азовське море — це мілководна водойма з плоским дном. Середня глибина його становить 8-10 м, а максимальна — 14 м. Рівень моря під впливом сильних вітрів і припливу річкової води зазнає значних коливань. Вітри іноді відганяють воду від берега, оголюючи дно моря.
Азовське море є унікальним. Це своєрідний рибний розплідник, одна з найбагатших, найпродуктивніших водойм світу. У морі мешкають безліч видів риб.
2. Дивись відео посилання
3. Робота за підручником (г. 124-127) 4. Перевір себе за питаннями:
— Назвіть рослини Азовського моря.
— Назвіть рослини Азовського моря.
— Які риби там мешкають?
— Яке значення Азовського моря для людини?
— Що забруднює Азовське море?
— Що ще завдає шкоди цій цілющій водоймі?
— Які заходи вживають для охорони вод Азовського моря і його узбережжя?
— Розкажіть, про що ви прочитали у «Бібліотечці природодослідника».
— Прочитайте і запам’ятайте висновки на с. 127.
— Якими словами ви збагатили на уроці свій словник?
5. Практична робота.
- Знайди та покажи на карті Азовське море.
- З яким морем воно сполучається?
ІІІ. Домашнє завдання.
Опрацювати статтю підручника с. 124-127, дати відповіді на питання.
* Яке прислів’я приховане в «алфавітній загадці»?
5. Практична робота.
- Знайди та покажи на карті Азовське море.
- З яким морем воно сполучається?
ІІІ. Домашнє завдання.
Опрацювати статтю підручника с. 124-127, дати відповіді на питання.
* Яке прислів’я приховане в «алфавітній загадці»?
26,19,28 17,19, 21,7 3,7,16,11,15,7,
23,1 3,19,6,1 18,7 4,19,6,11,23,31,22,33.
Математика
8.55 - 9.40
8.55 - 9.40
Тема. Ділення виду 45780:60 і 299600:700. Задачі на рух.
Мета. Вчити учнів виконувати ділення багатоцифрових чисел на круглі двоцифрові і трицифрові числа; закріплювати вміння розв'язувати задачі на рух.
Мета. Вчити учнів виконувати ділення багатоцифрових чисел на круглі двоцифрові і трицифрові числа; закріплювати вміння розв'язувати задачі на рух.
Хід уроку
І. Контроль, корекція та закріплення знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
а) Із завдання № 892
Відповідь: 966 : 42 = 23 161 : 30 = 5 (ост. 11)
252 : 42 = 6 275 : 40 = 6 (ост. 35)
40928 : 8 = 5116 23 х 43 = 989
Відповідь: 966 : 42 = 23 161 : 30 = 5 (ост. 11)
252 : 42 = 6 275 : 40 = 6 (ост. 35)
40928 : 8 = 5116 23 х 43 = 989
10032 : 6 = 1672 30 х 25 = 750 б) Пояснити виконання завдання № 891.
Розв'язання:
1) 8 ∙ 10 = 80 (м2) — площа, яку займають огірки;
2) 8 ∙ 8 = 64 (м2) — площа, відведена під помідора;
3) 2 ∙ 8 = 6 (м2) — площа, яку займає салат.
2. Усні обчислення.а) Вставити потрібне число.
б) Космічний корабель робить 2 витки навколо Землі за 3 год. Скільки годин рухався по орбіті космічний корабель, якщо він облетів Землю 16 разів?
2 в. — 3 год
16 в. — ? год
Якщо витків корабель зробить у 8 разів більше, то і часу для цього потрібно у 8 разів більше. (16 : 2 = 8 (разів); 3 ∙ 8 = 24 (год).
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Пояснення. Ділення круглого багатоцифрового числа на кругле двоцифрове число.
Перше неповне ділене 325 сотень. У частці буде три цифри. Поділимо 325 сотень на 60. Для цього 32 поділимо на 6, буде 5 (сотень). Множимо 60 на 5, буде 300. В остачі 25 сотень. Друге неповне ділене 258 десятків, яке поділимо на 60 і одержимо 4 десятки. Множимо 60 на 4, буде 240 десятків. В остачі 18 десятків.
Третє неповне ділене 180 одиниць ділимо на 60, буде 3 одиниці. Остачі немає. Частка 543.
У ході письмового ділення ми користувалися правилом ділення сухій на число.
32580 : 60 = (30000 + 2400 + 180) : 60 = 500 + 40 + 3.
2. Первинне закріплення вивченого.
а) Вправа № 895.
б) Вправа № 896.
в) Виконання завдання № 897 (з коментуванням).
(Відповідь: 287: 384.)
г) Самостійна робота.
16300 : 50 (= 326) 13080 : 40 (= 327)
3. Робота над задачами.
Задача № 898.
(480 : (480 : 6 : 4 ∙ 3) = 8 (год).
ІІІ. Домашнє завдання: с. 144 № 900,901.
Немає коментарів:
Дописати коментар