неділя, 5 квітня 2020 р.

Онлайн уроки  
Понеділок 06.04.2020
Доброго ранку, діти та батьки!
Бажаю гарного настрою та плідної праці!


Природознавство
8.00 - 8.45

Тема. Використання і охорона природних багатств водойм.
Мета. Ознайомити учнів зі значенням та використанням водойм України; розвивати спостережливість, уяву, пізнавальний інтерес, вміння спостерігати, робити висновки, узагальнювати; виховувати дбайливе ставлення до водойм, необхідність їх оберігати.



Хід уроку

1  Підсумки фенологічних спостережень.

- Розпочинаючи день, кожна людина хоче дізнатися, якою буде погода. Люди якої професії повідомляють нам погоду? ( працівники гідрометеоцентру).
Надаємо слово синоптику:
- Вітаю усіх, кого цікавить, якою буде погода.
Надворі сьогодні ... (холодно, тепло)
Температура повітря ...
Опадів немає / опади є ... (дощ, сніг, роса тощо)
На небі ... (ясно, похмуро, хмарно)
Вітер ... (сильний, слабкий, тихо)
- Та у нашому класі переважатимуть хороший настрій і присутність усмішок.

- А зараз кілька хвилин для допитливих. Тварини теж можуть передбачати погоду.
Давно відомо, що птахи, риби, комахи дуже чутливо й безпомилково реагують на зміну погоди.  По скупченню медуз біля берега рибалки дізнаються, що можна вирушати на промисел, море буде спокійним.
Тварини набагато чутливіші до погодних змін, ніж людина або навіть самі точні прилади синоптиків. Перед дощем бджоли завжди ховаються у вулики, а метелики і мухи шукають укриття в будь-яких щілинах. Вони реагують на зміну освітленості.
Дуже точний «живий барометр» - жаби. Їм необхідно завжди зволожувати свою шкіру, тому вони вибираються з водойм на сушу, лише коли збільшується вологість повітря.
За іншими мешканцями водойм теж можна прогнозувати погоду: риби перед дощем опускаються на дно, а перед грозою тривожно метушаться і навіть вистрибують з води. У всьому винен недолік кисню: під час затишшя перед грозою водні шари гірше перемішуються.
  Неймовірні створіння - коти. Кіт - синоптик від природи,    бо за його особливостями поведінки можна передбачити  погоду. Кіт-хропун віщує дощ. Коли кішка вмивається, слід очікувати прояснень, сонячну погоду.
            Спостерігайте за нашими молодшими друзями і ви будете приємно здивовані.

- Бажаю, щоб на сьогоднішньому уроці було тільки сонячно.
2. Перевірка домашнього завдання.
      1. Гра «Так чи ні?»
• Вода — найбільш поширена речовина на землі. (+)
• Вода є усюди: в морях, океанах, у ґрунті, річках, повітрі. (+)
• Вода може перебувати лише в двох станах. (—)
• Життя на Землі можливе без води. (—)
• Вода входить до складу живих організмів. (+)
• Водойми бувають природними і штучними. (+)
• Водосховище, ставок — це природні водойми. (—)
• Річка Дніпро бере свій початок в Україні. (—)
• Дунай — «інтернаціональна» річка. (+)
• Найбільшим прісним озером України є озеро Ялпуг. (+)
• Азовське море глибше за Чорне. (—)
• Водойми не потребують охорони. (—)
        2. Корекція знань.


  •  Згадати  назви річок України.
  •  Згадати  назви озер України.
  •  Згадати назви  морів України.
3. Вивчення нового матеріалу.
- Відомий американський політик Бенджамін Франклін сказав: «Ми пізнаємо цінність води лише тоді, коли джерело пересихає».- Як ви розумієте ці слова?
- Ці слова будуть епіграфом нашого уроку. На сьогоднішньому уроці ми будемо продовжувати знайомитися з водоймами України, їх охороною та використанням.
Розповідь вчителя.
           Без води життя на Землі неможливе: в’яне квітка, страждає звір, замовкає пташка. Все живе на Землі потребує води. Кожна її крапля є дорогоцінним скарбом природи. Вода напуває землю, яка годує людину. Люди завжди розуміли значення води для себе і впродовж багатьох віків оспівували її як основу буття. Обожнювали все: море, озеро, річку, криницю, джерело.
           Деколи на поверхню землі виходить вода, в якій розчинені солі і гази. Таку воду називають мінеральною, і вона має лікувальні властивості. Джерела в природі нашого краю зустрічаються часто, мінеральні — рідше.
В Україні здавна шанували джерела. Чистота та бездоганні смакові якості джерельної води сприяли тому, що народ надавав їм символічного значення — вода вважалася живою, тобто особливо цілющою. За народними повір’ями, жива вода давала силу, зцілювала рани і повертала до життя.                        
            Ріки України — це її багатство. Віддавна люди селилися поблизу річок. Брали з них воду, ловили рибу, сплавляли ліс. З давніх-давен вони використовуються як судноплавні шляхи для перевезення вантажів і пасажирів. На ріках побудовані гідроелектростанції. Електроенергія, яку виробляють на гідроелектростанціях, є дешевою й екологічно чистою. В південних, центральних і східних областях воду річок використовують для зрошування земель. У річках водяться звірі, риби, водоплавні птахи. Біля річок завжди свіже повітря. Тому тут добре відпочивати.                        Азовське та Чорне море - це одна із найбагатших, найпродуктивніших водойм світу. У морі водиться багато видів риб. Люди отримують рибу, морську капусту, водорості, з яких добувають йод, бром, солі калію. Із дна морів та океанів добувають нафту, газ, олово, залізні та мідні руди. Вода океанів та морів є транспортним шляхом.
           У морях, озерах та річках України водиться багато різноманітної риби, серед якої такі цінні промислові види, як осетер, оселедець, кілька, бичок, лящ, судак. У ставках та водосховищах розводять коропа, товстолобика, білого амура.
            Минав час, наші попередники пізнали закони природи, навчились створювати машини і нові технології. Вирубуючи ліси, осушуючи болота, будуючи заводи і фабрики, автомобілі та літаки, вносячи у ґрунт мінеральні добрива та отрутохімікати, ми майже не замислюємося, як же це позначиться на природі і нашому здоров’ї, адже води стають отруйними, що призводить до загибелі водних організмів, таку воду не можна пити і готувати на ній їжу. В забрудненій воді з’являються різноманітні бактерії, які швидко розмножуються (вода стає чорною і смердючою). І тоді в багатьох річках не можна навіть купатися. Купаючись у забрудненій воді, можна захворіти. Ми не можемо дізнатися: чиста вода чи ні, тільки дивлячись на неї.
Деякі види мила і більшість миючих засобів містять у собі хімікати. А ці хімікати можуть бути отруйними. Вони змішуються з водою у раковинах, пральних машинах і туалетах. Звідти потрапляють у землю, а з землі - у воду.
           Наслідки забруднення водної оболонки нашої планети - жахливі!
 Водойми України потребують охорони від забруднення. Для запобігання забруднення водойм треба:

- не засмічувати водні простори,
- насаджувати водоохоронні ліси,
- економно використовувати воду,
- будувати очисні споруди, у яких вода проходить через різноманітні фільтри. Вони затримують шкідливі речовини, а чиста вода повертається назад у водойми.

Дивись відео( посилання); (посилання)

4. Робота з підручником. Читання статті «Охорона водойм»
Відповіді на запитання за прочитаним:
- Яку роль відіграють водойми у житті людини?
- Що є причиною забруднення водойм?
- Як забруднення води в річках, озерах і морях впливає на рослинний та тваринний світ?
- Які водойми України потребують охорони?
5. Домашнє завдання.

Опрацювати статтю у підручнику с. 116 -119, дати відповіді на запитання.
* Підготувати повідомлення та презентувати його у класі: «Як люди використовують водойми у нашому рідному краї? У якому стані перебувають водойми? Які заходи здійснюються для охорони водойм у нашому рідному краї?»



Математика
8.55 - 9.40

Тема. Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові              круглі у випадку, коли в частці є нулі.                            Розв'язування задач.
Мета. 
Вчити учнів ділити багатоцифрові числа на круглі двоцифрові числа; удосконалювати вміння розв'язувати рівняння, задачі з буквеними даними.
Хід уроку

І. Контроль, корекція та закріплення знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
а)   Задача № 900.
(Відповідь: па першу кімнату пішло 100 м шпалер, а на другу — 150 м.)
б) Із завдання № 901 міркування обчислення перших двох часток.
2. Усні обчислення.
а) Виконання завдання № 902 (1, 2).
б) Задача.
Коли в бочку влили 40 л води, то заповнили п'яту її частину. Скільки літрів води вміщує ця бочка? (200л)
в) Задача № 908*.

(Розв'язання: (375 - 5) : 10 = 37.)
3. Перевір свої знання, виконуючи тести (посилання)II. Вивчення нового матеріалу.
1. Пояснення ділення на двоцифрове число (за № 903)
2. Первинне закріплення № 903 завд. 2
— Перевірте результати ділення дією множення.
3. Закріплення вивченого.
      а)Обчисли з поясненням № 904
           Перевір себе: відповідь: 96; 288.
      б) Розв'язування рівнянь (№ 905).
           Перевір себе: відповідь: 409; 89100; 204.
III. Розвиток математичних знань.
1. Робота над задачами.
а) Задача № 906.Перший спосіб: 150 ∙ 30 - 150 ∙ 18 = 1800 (грн).
Другий спосіб: 150 ∙ (30 - 18) = 1800 (грн).)
Учитель записує:
150 ∙ (30 - 18) = 150 ∙ 30 - 150 ∙ 18.
Учні переконуються, що способи розв'язування задачі грунтуються на двох способах множення числа на різницю.
б) Задача № 907.
b — перше число.b : k — друге число
b + b : k — сума двох чисел.
Якщо b = 9870, k = 30, то b + b : k = 9870 + 9870 : 30 = 10199.
2. Самостійна робота.
а) Обчислити:
24420 : 60 (= ?)             39200 : 80 (= ?)
17250 : 50 (= ?)             25500 : 30 (= ?)
21630 : 70 (= ?)              27600 : 60 (= ?)
32080 : 40 (= ?)             16300 : 50 (= ?)
Знайди правильну відповідь:
( 326, 460, 850, 490, 407, 345, 309, 802)
ІV. Домашнє завдання.
№ 909, 910 (с. 145).

Навчання грамоти
11.00 - 12.35

Тема. Вправи для розвитку навички читання.
           І. Олексин "Бачить мати..". Грицько Бойко "Де                   букварик?" Написання слів із буквою ґ.

Мета. Удосконалювати вміння читати правильно, виразно та усвідомлено; формувати вміння читати за особами; 
розвивати вміння відповідати на запитання за змістом прочитаного;  виховувати інтерес до навчання.
            Пригадати слова з буквою ґ, вправляти учнів у їхньому правильному вимовлянні та написанні, удосконалювати навички письма.

Хід уроку

1. Тренувальні вправи з читання

2. Робота за сторінкою Букваря с.76 - 77
а) Читання вірша для розминки:
  • Який настрій спонукав цей вірш ? Чому?
  • Прочитайте ім'я та прізвище автора цього вірша.
б) Робота над віршем Грицька Бойка "Де букварик?"
  • Прочитайте віршик
  • Яка пригода сталася з хлопчиком?
  • Де був його букварик?
  • Чому хлопчик не міг дістати букварик із портфеля?
  • Чому не можна дістати портфель зі столу?
  • Чому не було ключа?
в) Робота над віршем П. Кралюка "Що разом"
  • Прочитайте віршик
  • Доберіть свій заголовок до цього вірша
  • Що потрібно робити, аби не потрапляти в такі смішні історії?
  • Дайте відповіді на запитання с.77
3. Робота над скоромовкою. 
Вивчи скоромовку, правильно вимовляючи слова з буквою ґ. Позмагайся з батьками чи друзями - хто швидше її розкаже і не зіб'ється.

Ґелґотали гусенята:
"Ґе-ґе-ґе та ґа-ґа-ґа!"

Буква "Ґе", як кочерга.

4. Гра "Знайди букву ґ"

5. Потренуйся писати букву "Ґе" та слова з нею. 


6. Склади і запиши речення з одним із цих слів.






Немає коментарів:

Дописати коментар