неділя, 22 березня 2020 р.

Онлайн уроки 23 березня 2020

Природознавство
8.00-8.45
Тема. Чорне море.
Мета. Продовжити ознайомлювати учнів із водоймами України; розповісти про Чорне море; пояснити господарське значення; сприяти формуванню екологічного мислення учнів; виховувати дбайливе ставлення до природи рідного краю.

Хід уроку


Перевір свої знання з вивченої теми тест-онлайн
Вивчення нового матеріалу
1.Робота з фізичною картою України.


  • Розгляньте карту України. Яким кольором позначені моря? 
  • Які моря омивають територію України?
  • За своїми розмірами Чорне море глибше і більше, ніж Азовське. Його найбільша глибина - 2245м. Через значну кількість водоростей Чорне море темніше за інші моря. Можливо, тому його назвали Чорним.
2. Перегляньте відео (посилання)
  • Як ви думаєте, чому морська вода солона на смак?
  • Чи можна назвати Україну морською державою?
3. Практична робота 
Робота з підручником.
Опрацюйте статтю с.119-123
  • Які моря омивають територію України? Знайди їх на карті.
  • Які країни розміщені на узбережжі Чорного моря?
  • Користуючись картою, скажіть, які річки впадають в Чорне море?
  • Які рослини та тварини мешкають у водах Чорного моря?
4. Домашнє завдання.
Опрацювати статтю підручника с.119-123, перевірити себе запитаннями.
*Поясни прислів'я: Хоч море велике, та вода не годиться.



Математика
8.55-9.40
Тема. Ділення з остачею на двоцифрове число. Розв'язування задач
Мета. Ознайомити учнів із діленням з остачею на двоцифрове число; закріплювати вміння усно ділити круглі числа на розрядні числа; удосконалювати вміння розв'язувати задачі на пропорційне ділення.


Хід уроку

І. Контроль, корекція та закріплення знань.
1. Перевірка домашнього завдання.

а) Відповідь до задачі № 865.
(відстань між автобусами 494 км.)
б) Із завдання № 866 перевірте значення виразів на дві дії.
(Відповідь: 441 000: 88 000.)

2. Усні обчислення.

а) 28 : 8 (3. ост. 2); 33 ; 5 (6. ост. 3)4 21 : 6 (3, ост. 3); 80 : 9 (8, ост. 8).

б) Використовуючи дужки, змінити порядок виконання дій так, щоб числове значення виразу відповідало заданому.
480 + 320 : 80 : 5 = 2            120 ∙ 3 - 200 : 100 = 16

в) Розв'язати однією дією.
На пошиття 14 скатертин витратили 28 м тканини. Скільки скатертин можна пошити із половини цієї тканини? (Із половини писанини пошиють скатертин у 2 рази менше, ніж із 28 м: 14 : 2 = 7 (скатертин).)

II. Вивчення нового матеріалу.

1. Підготовча робота (за № 867).
2. Пояснення :
Розглянемо ділення з остачею на двоцифрове число. Щоб 58 поділити на 13, випробуванням шукаємо число, менше від 58, яке ділиться націло на 13, і найбільш наближене до числа 58 (13 ∙ 4 = 52). Отже, у частці число 4. Від 58 віднімаємо 52, буде 6. Це остача.
Отже: 58 : 13 = 4 (остача 6).

3. Первинне закріплення.
а) Читання пояснення ділення з остачею на двоцифрове число (№ 868).

б) Виконання завдання № 869 (з коментуванням).
60 : 16 = 3 (ост.12)          40 : 15 = 2 (ост. 10)
80 : 35 = 2 (ост.10)          52 : 24 = 2 (ост. 4)
75 : 21 = 3 (ост.12)          420 : 70 = 6
560 : 80 = 7                     6400 : 800 = 8
300 : 50 = 6                     400 : 80 = 5

4. Розв'язування задачі № 870.
(Відповідь: маса чотирьох левів 800 кг.)

Домашнє завдання: № 874, 875 (с. 140).



Навчання грамоти
11.00-12.30

Тема. Апостроф. Вимова і написання слів з апострофом. Опрацювання вірша, тексту.
Мета. Формувати поняття «апостроф», вміння читати слова з апострофом, розвивати словниковий запас учнів, пізнавальну активність дітей, спостережливість. 

Хід уроку

1. Мовленнєва розминка
Дзу - дзу - дзу! - дзвеніла пилка.
Джу - джу - джу! -бриніла бджілка.

2. Утворення і читання слів із буквосполученням дж, дз

дз * вінко                         дж * міль
дз * віночки                     дже * рело
дз * ень                            дж * ем
дз * инь                            бджо * ла

3. Вивчення нового матеріалу.
Робота за сторінкою букваря с.68
  • Сьогодні до нас завітав незвичайний знак. На що він схожий? (на кому).

Вірш про апостроф
Я такий же, як знак розділовий,
І відомий шкільній дітворі.
Та в словах української мови
Я пишусь не внизу, а вгорі.
Спробуй лиш написати сім'я –
Зразу стану потрібним і я.

Зверніть увагу! 
На відміну від коми, апостроф стоїть у словах між буквами вгорі. Він показує, що приголосний звук перед ним вимовляється твердо, а букви Я,Ю,Є,Ї, які стоять після апострофа, позначають два звуки [йа], [йу], [йе], [йі].
Перегляньте відео (посилання)
4. Практична робота.
Робота над віршем Олени Полянської
  • Прочитайте віршик с.68, придумайте заголовок
Робота над текстом с.69.Прочитайте разом з батьками текст, знайдіть відповіді на запитання:

  • Як звали дітей у цій сім'ї? 
  • Хто був у сім'ї найстаршим?
  • Чим займалися бабуся, тато, мама, діти?
  • Що вони робили за столом?
* Чим займаються члени вашої родини вдома?

5. Пограй в гру, запиши слова правильно.



6. Тренуйся писати слова з апострофом у друкованому зошиті с.61-62.













Немає коментарів:

Дописати коментар